Кошик
546 відгуків
HouseTexnika
Фільтри
Ціна
Наявність
Контакти
Інтернет-магазин "House Texnika"менеджер
Мегадом, торговий центр, Толбухіна, 135, Одеса, Україна
+380 (50) 399-92-15
+380 (67) 714-45-58
+380 (50) 399-92-15
+380 (67) 714-45-58

Каструлі

Каструлі – функціональні вироби, що застосовуються для приготування їжі та зберігання готових страв. При виборі моделі враховуйте розмір і обсяг, товщину стінок і матеріал.

 

Каструлі для кухні

Каструлі використовуються для приготування їжі на електричній чи газовій плиті, а також для зберігання їжі.

Принцип роботи скороварки:

  1. Скороварка складається з корпусу, в який встановлюється каструля або чаша, електричних нагрівальних елементів, приладів керування і герметично закривається кришки.
  2. Продукти в скороварці піддаються термічній обробці під високим тиском . Основний робочий клапан скидає пар при перевищенні певного рівня тиску всередині пристрою, аварійний спрацьовує, якщо конструкція вийшла з ладу.

Принцип роботи

Принцип роботи пароварки:

  1. Резервуар, який знаходиться на корпусі блоку управління, наповнюється водою. Нагрівальний елемент гріє воду, доводячи її до кипіння.
  2. Утворюється пара, яка проходить через дрібні дірочки в дно форми з їжею. Через отвір у кришці він виходить, частина осідає конденсатом на стінках пристрою.
  3. Конденсат стікає в піддон, який запобігає його попадання в випаровується рідина.

Види каструль

Види

  • Каструля. Класична глибока ємність круглої форми з невеликими ручками-петлями, що застосовується для гасіння і варіння продуктів.
  • Скороварка. Вироби оснащені кришкою, яка щільно закривається. Каструля-скороварка забезпечує швидке приготування їжі, зберігає вітаміни і корисні речовини, що містяться в продуктах.

Мінус в тому, що за процесом незручно стежити. При приготуванні страв у скороварці слід дотримуватись обережності.

  • Пароварка. Ця модель складається з декількох ємностей, які пірамідально встановлюються одна на іншу. У нижній частині пароварки накопичується жир і рідина, у верхній знаходяться продукти.

При готуванні зберігаються корисні властивості їжі, пароварка також застосовується для розморожування і розігрівання їжі.

  • Вставка-пароварка. Складається з перфорованого днища круглої форми, стінок-пелюсток і знімних ніжок. Такі конструкції встановлюються на дно звичайній каструлі.
  • Мантоварка. Ця каструля за зовнішнім виглядом нагадує пароварку, оснащена 3-4 ярусами, використовується для приготування мантів.

Класифікація за матеріалом:

Класифікація за матеріалом:

  • Чавунні. Призначені для густих страв, яким потрібно тривале гасіння: плов, рагу, тушкованого м'яса. Це екологічно чистий матеріал, безпечний для здоров'я, тому в чавунному посуді зберігаються і готові страви.

Вироби стійкі до механічних пошкоджень, але бояться падіння з висоти. Із-за надлишку вологи чавун може іржавіти, тому після миття посуд потрібно ретельно витирати насухо.

  • Сталеві. Такі вироби екологічні чисті, легко миються, але використовувати для очищення абразивні засоби не рекомендується, вони можуть подряпати поверхню.

Сталеві каструлі довгий час зберігають естетичний вигляд, витримують перепади температури. Якщо допустити перегрівання посуду, то на стінках з'являться жовті плями, від сольових розчинів залишаються темні розводи.

  • Алюмінієві. Володіють високою теплопровідністю, процес приготування займає мало часу. Моделі з алюмінію не іржавіють, на стінках каструлі утворюється тонка оксидна плівка, тому їжа з металом не стикається.

Щоб не порушити захисний шар, користуйтеся м'якими губками.

  • Керамічні. У таких каструлях добре готується рагу, каша, наваристі супи. Кераміка погано проводить тепло, тому повільно остигає.

Склокерамічні каструлі і моделі з вогнетривкої порцеляни екологічно безпечні, стійкі до ударів і температурних перепадів. Мінус в тому, що посуд тендітна і може легко розбитися.

Характеристики каструль

Характеристики

  • Розмір каструлі вимірюється по зовнішньому краю. Стандартний діаметр варіюється від 10 до 30 див.
  • Обсяг – характеристика, яка вказує на той обсяг продуктів, який можна використовувати для готування за один раз, при цьому враховуються особливості приготування страви.

Ця величина залежить від діаметра і висоти посуду.

Щоб загасити птицю, м'ясо або овочі, досить каструлі обсягом 2-3 літра, для приготування гарнірів, макаронів і супів знадобиться 3-4-літрова каструля, моделі в 5-6 літрів розраховані на великі сім'ї.

 

  • Глибина (висота) – цей параметр важливий для зберігання каструлі, оскільки високі вироби  часто не поміщаються в холодильнику, для приготування даний показник не відіграє ролі.
  • Товщина стінок залежить від матеріалу, з якого виконана каструля. Для чавунних і емальованих виробів величина дорівнює 4,5 мм, для моделей з нержавіючої сталі  – 0,5 мм

Характеристики

Покриття каструль бувають:

  • Тефлоновими. Практичні покриття товщиною в 3 мм, які захищають посуд від пригорання. Мінус виробів в тому, що при механічних пошкодженнях (подряпини, тріщини) вони можуть втрачати свої антипригарні властивості.

При високих температурах виділяються токсичні речовини. На таких каструлях не повинно бути металевих аксесуарів.

  • Керамічними. Забезпечують рівномірне готування продуктів. Матеріал міцний, але чутливий до впливу температурних перепадів, внаслідок чого на поверхні каструлі можуть з'явитися мікротріщини.
  • Мармуровими. Матеріалом для каструль служить литий алюміній, який володіє хорошою теплопровідністю. Такі каструлі забезпечують рівномірне прогрівання, тому скорочують час на приготування їжі.

Вироби витримують високі температури, не перегріваються, тому антипригарний шар не руйнується. Мармурове покриття не боїться тріщин і подряпин.

  • Емальованими. Емаль вимагає ретельного догляду і дбайливого звернення, для очищення не можна використовувати абразивні засоби і жорсткі щітки. Розтріскування покриття під впливом високих температур призводить до корозії основи посуду.

Посуд без антипригарного покриття нагрівається повільно, але розігрівається до високих температур, довго зберігає тепло.

Такі каструлі не піддаються корозії, стійкі до впливу хімічних речовин, але іржавіють від постійної вологи і непривабливо виглядають.

Характеристики

Матеріали для кришки:

  1. Скло. Піддаються мийці абразивними засобами, стійкі до подряпин. Мінус матеріалу в тому, що він крихкий і може розбитися при необережної експлуатації. Кришки оснащуються бакелітових ручками, за які можна брати голими руками.
  2. Метал. Високоякісна нержавіюча сталь стійка до падінь і ударів, добре утримує тепло. Щоб не пошкодити захисну плівку на посуді, використовуйте м'які губки і чистячі засоби.
  3. Чавун. Такі кришки не піддаються механічним пошкодженням, підходять для зберігання готових страв. Чавун не терпить вологи, може іржавіти з-за неправильного догляду.
  4. Кераміка. Кришки крихкі, не витримують впливу високих температур; сумісні з мікрохвильовими печами, духовками, посудомийними машинами. Матеріал простий у догляді і очищення.
  5. Дерево. Екологічний матеріал, який швидко вбирає вологу. Такі кришки можна використовувати для зберігання готової їжі. Дерев'яні вироби вимагають ретельного догляду.

Характеристики

Матеріали для ручок:

  • Метал. Ручки великих розмірів менше нагріваються від конфорки. Матеріали стійкі до високих температур. Не рекомендується застосовувати ручки з металу в духовій шафі.
  • Бакеліт. Виконані з термостійкої пластмаси, швидко нагріваються, не зісковзують і забезпечують зручний прихват. Витримують температуру до 150 градусів.

При використанні посуду стежте, щоб ручки не опинилися в зоні нагріву, це призведе до деформації.

  • Чавун. Міцні, не піддаються механічним пошкодженням, протистоїть ударам і високих температур, під впливом вологи іржавіють.
  • Кераміка. Зручні в очищенні, чутливі до перепадів температур, не надто міцні, добре поєднуються з НВЧ і духовками.

Функції

Функції

  • Шкала літражу – мірна шкала, яка вказує на обсяг продуктів або рідини, зручна для приготування за рецептом.
  • Отвір для пари розташовується на кришці вироби, видаляє пар при готуванні їжі.
  • Отвір для зливу розташоване на верхньому краю каструлі, направляє рідина при наливанні в ємність. Є моделі, оснащені спеціальною фільтруючою сіткою.
  • Воронка для приправ – деталь, встановлювана на ручку кришки, каструлі, використовується для наливання олії, оцту, вина, з її допомогою забезпечується рівномірна подача рідких приправ в їжу.
  • Знімні ручки – дозволяють використовувати каструлі в духовці, зручні при  транспортування і зберігання виробів.

Функції

  • Сумісність з індукцією – передбачає можливість розігрівання та приготування їжі на індукційних плитах. Такий посуд виготовляють з матеріалів, що поглинають енергію магнітного поля.
  • Використання в духовці – передбачає застосування каструль в духовій шафі при готуванні їжі. Такі моделі виготовляються з термостійких матеріалів, оснащені короткими металевими ручками, без антипригарного покриття.
  • Миття в посудомийці – функція, яка доступна більшості виробів з матеріалу та розміром.
  • Крышка с термодатчиком – индикатор, который находится на крышке кастрюли и указывает на внутреннюю температуру. Такие изделия стоят дороже, несовместимы с духовками и посудомоечными машинами.
  • Многослойное дно – покрытие, состоящее из трех слоев: внутренний выполнен из материалов с высокой теплопроводностью, два внешних – из основного материала посуды.

Такое дно противодействует деформациям и температурным перепадам, обеспечивает равномерное разогревание и медленное остывание изделий.

  • Капсульне дно також складається з трьох шарів: нержавійка – алюміній – нержавіюча сталь. Є моделі, в яких в якості нижнього шару використовується мідь.
  • Вплавленное дно передбачає впрессовку металевої пластини між шарами нержавійки, які запобігають  поява повітряних прошарків на дні каструлі.

Наскільки вам зручно на сайті?

Розповісти Feedback form banner