Сьогодні нас уже не викликає неймовірного захоплення й здивування портативності нових пристроїв, що виходять на ринок із завидною регулярністю. Їхні габарити й енергоспоживання знизилися до неймовірних показників. Нині пристрої такого роду, підкреслюючи імідж власника, грають роль модних аксесуарів.
Необхідно відразу підкоритися тому, що портативний DVD-плеєр в рази дорожче за своїх стаціонарних "збратимів". Якщо це не сильно лякає, і ви все-таки бажаєте стати володарем цього пристрою, мистаримо допомогти вибрати те, що дійсно необхідно.
Сьогодні нас уже не викликає неймовірного захоплення й здивування портативності нових пристроїв, що виходять на ринок із завидною регулярністю. Їхні габарити й енергоспоживання знизилися до неймовірних показників. Нині пристрої такого роду, підкреслюючи імідж власника, грають роль модних аксесуарів.
Необхідно відразу підкоритися тому, що портативний DVD-плеєр в рази дорожче за своїх стаціонарних "збратимів". Якщо це не сильно лякає, і ви все-таки бажаєте стати володарем цього пристрою, мистаримо допомогти вибрати те, що дійсно необхідно.
Мабуть, почати треба з характеристик, що вимагають уваги під час вибору конкретної моделі портативного плеєра.
Одним з основних параметрів пристрою цього роду є роздільна здатність і розмір РК-екрану.
Чим більше розмірів екрана, тим комфортнішим буде перегляд відео, але через це збільшуються розміри всього плеєра, а також підвищується енергоспоживання, що так само призводить до прискореного розряду його акумуляторної батареї. Систематизувавши результати відгуків людей, які вже використовують портативні DVD-плеєри, ми прийшли до висновку, що 7-8 дюймового екрана повністю досить для перегляду фотографій і фільмів. А для тих, кому цього бракує, виробники пропонують 9, 10 і 12-дюймові моделі.
Якість зображення є прямою залежно від роздільної здатності матриці. Чим більша її роздільна здатність, тим чіткіше картинка на екрані. Наприклад, для 8-дюймового екрана переважальним показником є 800х480, але буває й менше, що, звичайно, призведе до погіршення якості зображення.
Важливою функцією є ароматизаторів серед градацій сірого, що дає змогу настроювати контраст картинки. Яскравість дисплея дає змогу використовувати пристрій навіть у сонячну погоду. Хоча цілком із цим завданням не в змозі впоратися на сьогодні жоден портативний DVD-плеєр.
Також важливі кути огляду по горизонталі та вертикалі, на той випадок, коли фільм або фото переглядають кілька людей.
Збираючись за покупкою, обов'язково візьміть із собою диск із фільмом гарної якості. Завдяки цьому можна порівняти якість зображення екранів різних моделей, про параметри яких не завжди є дані в каталогах і прайсах. Водночас обов'язково оцініть оглядовість екрана та його зернистість.
Більшість портативних DVD-плеєрів обладнуються вбудованими динаміками, які, звісно, важко відтворити об'ємну картину, що відбувається на екрані.
Купуючи програвач, важливо дати оцінку не тільки якості звуку, але й максимальній гучності. На цих портативних пристроях навіть за середніх навколишніх шумових показників (наприклад, у вагоні поїзда) гучності буває недостатньо.
З огляду на ці причини, багато хто користувачі застосовують навушники. Ті, якими комплектуються плеєри, не вирізняються добрими показниками за якістю відтвореного звуку, але для перегляду фільмів їх цілком достатньо. Якщо ж ви відносите себе до меломанів, найімовірніше, доведете купувати більш "просунуті" навушники. Деякі портативні плеєри мають два виходи для навушників, що в деяких випадках дуже доречними є.
Якщо під'єднати такий плеєр, наприклад, до домашньої акустики, якість звучання, звісно, не буде порівнянною з топовими стаціонарними пристроями. І хоча звучання практично у всіх моделях прекрасно збалансоване за частотою, по краях діапазонів будуть спотворення. Шанувальникам бойовиків і рок-музики залишається тільки мріяти на більш-менш якісний бас. Тільки дорожчі моделі впевнено почуватимуться як музичні плеєри.
До того ж плеєр можна під'єднати не тільки до домашньої системи, але й до автомобільної акустики, звичайно, у тому разі, якщо в автомобільної магнітоли є відповідний вхід (або за наявності FM-трансмітера в плеєрі).
Стандартна сучасна модель DVD-плеєра підтримуватиме формати, як-от: DVD/VCD/CD-R/CD-RW/MP3/JPEG.
Також позитивною опцією є можливість читання форматів — Mpeg4/DIVX, оскільки фільми в цих форматах сьогодні дуже поширені.
Якщо ж ви прислухаєтеся до наших порад і візьмете із собою диск для перевірки роботи плеєра, можете провести ще один маленький тест. Практично всі портативні пристрої однаково добре читають DVD-формат, але ось під час перегляду фільмів, записаних у форматах Mpeg4/DIVX, перемотування може не працювати. Звичайно, це дуже незручно, особливо якщо у вас не вистачає часу доглянути фільм до його кінця або раптово закінчився заряд батареї. Приходить наступного разу переглядати все спочатку.
Всі моделі портативних DVD-плеєрів призначені як для стаціонарного, так і для "мобільного", застосування, тому обов'язково мають у своєму комплекті мережевий (частоту й автомобільний) адаптер. Якщо ж міркувати про тимчасові показники роботи пристрою від акумуляторної батареї, то тут діапазон розбіжності дуже широкий — від мінімального часу роботи впродовж 3 годин до максимального, що сягає до 15-18 годин. Цього часу буде цілком досить, щоб зайняти вільний час, наприклад, у дорозі на роботу.
Входи/виходи.
Як і вся сучасна техніка, DVD-плеєр має безліч роз'ємів.
Найбільш поширений у наш час — коаксіальний RCA (у просторі — "тюльпан"). Якщо вам захочеться під'єднати плеєр до телевізора, то для передавання стереосигналу буде необхідно два таких роз'єми (L/R, зазвичай — білий і червоний). Для під'єднання до активної 5.1-акустики буде потрібно три RCA-роз'єми: перший для фронтальних колонок (FR/FL), другий для тилових (SR/SL) і третій для сабвуфера (CNT/SW). Цифрове передавання аудіосигналу відбувається за допомогою коаксіального з'єднання (S/PDI, зазвичай, має чорний колір) і під'єднання оптичного кабелю (TosLink). Вони застосовуються для передавання від DVD програвача цифрового потоку багатоканального звуку, який записаний у Dolby Digital або DTS (то є для того, щоб ви мали можливість під'єднати плеєр до домашньої системи, наприклад, до ресивера).
Обов'язково є роз'єм для навушників mine-jack (3,5), якнорм вище, в окремих моделях їх може бути два.
Для під'єднання розглянутого пристрою до телевізора застосовується композитний RCA, яким обладнуються всі моделі телевізорів (роз'єм має жовте маркування).
Ну і, звичайно, всім нам добре відомий USB дасть можливість під'єднати безліч зовнішніх пристроїв, насамперед, USB-накопичувач. А слот під карти пам'яті позбавить від необхідності під'єднувати до фотоапарата з'єднувальний кабель для перегляду щойно відзнятого світлин.
У разі придбання портативного DVD-плеєра для автомобіля велику користь принесе така опція, як FM-трансмітер. Вона дає можливість під'єднувати плеєр до автомагнітолу, яка налаштована на певну частоту без використання сполучних дротів.
У керуванні практично всі моделі дають змогу обійтися без пультів, позаяк вони обладнуються багатофункціональними клавішами та джойстиками, за допомогою яких доступ до часто використовуваних функцій не займає багато часу.
До того ж у дорозі під час користування клавішами, корисною буде їх підсвітка, що робить керування комфортним в умовах недостатнього освітлення.
Під час використання вдома портативного DVD-плеєра, під'єднаного до телевізора, без пульта не обійтися, як мінімум, це буде незручно. Характерною особливістю пультів ДК у всіх подібних плеєрах є їхній невеликий розмір, і, як наслідок, — погана ергономіка. Звикнути до маленьких і дуже щільно розташованих одна до одної кнопок буває нелегко.
Звичайно, кожна модель DVD-плеєра має свої конструктивні особливості. Наприклад, дуже зручною є можливість не тільки змінювати кут нахилу монітора, але й повертати його. Є нестандартні конструкції, виготовлені у формі "слайдера" або взагалі виготовлені в цілісному корпусі.
Матеріал корпусу значення під час вибору не має, тому особливо висловлювати це питання не будемо. Треба лише зазначити, що корпус, виготовлений із металу, має стильний вигляд, але відповідно і важить такий плеєр набагато більше. Зручно в руках лежить прогумований корпус, ну а пластиковий корпус вирізняється легкістю, і, звісно, своєю крихкістю.
Стандартна комплектація практично всіх портативних DVD-плеєрів містить автомобільний і мережевий адаптери, навушники, аудіо/відео кабель, акумуляторну батарею, пульт дистанційного керування та сумку для перенесення. В окремих випадках до комплекту входять такі зручні речі, як кріплення на підголівник автомобільного крісла та сумка для аксесуарів.