Які характеристики мають рідкокристалічні телевізори LED
Виробники постійно працюють над підвищенням якості зображення на рідкокристалічних дисплеях. Так, були розроблені технології, що ґрунтуються на принципі LCD. Телевізори LED, які нещодавно з'явилися на прилавках магазинів побутової техніки, виготовлені з урахуванням цих технологій.
Типи екранів
Розрізняють такі типи:
- LCD (ЖК) — цим терміном іменується рідкокристалічний екран.
- CCFL (флуоресцентна лампа на холодних катодах) — рідкокристалічний екран, що підсвічується за допомогою катодної лампи.
- LED (світлодіодна лампа) — рідкокристалічний екран, що підсвічується мікроскопічними світлодіодними лампами.
Від конструкції підсвічування та її типу залежить якість зображення й параметри енергоспоживання пристрою.
Якість зображення
У звичайних РК телевізорах підсвітка створюється за допомогою флуоресцентної лампи, розташованої за дисплеєм або збоку. Така конструкція не дає змогу посилити яскравість і глибину кольоропередавання в одній частині дисплея й одночасно зменшити цей показник в іншій.
У LED-телевізорах підсвічування відбувається завдяки системі мініатюрних світлодіодних ламп, вмонтованих у матрицю дисплея, що дає змогу змінювати яскравість на локальних ділянках екрана.
Відмінність в обох технологіях підсвічування пікселів очевидні:
- Телевізійний LED-дисплей вимикає підсвітку в темних зонах (пікселах) зображення й одночасно посилює її на світлих. Це надає картинці об'єм і контрастність.
- Телевізійний дисплей із CCFL лампою зменшує або збільшує підсвічування всього екрана, але він не працює з окремими частинами зображення.
- Показники динамічної контрастності (здатність затемнювати або освітлювати екран залежно від темних або світлих кадрів у відео) на LED-дисплеях вище, ніж у звичайних РК телевізорів.
- Енергоспоживання світлодіодної підсвітки на 40% менше, ніж у ламп на холодних катодах.
Правила вибору
Перед тим, як купити рідкокристалічний телевізор з LED-підсвіткою, враховуйте такі його особливості:
- Діагональ має становити не менш ніж 32-42 дюйми, щоб встановити пристрій на оптимальній відстані 2.5-3 м від глядача без втрати чіткості картинки.
- Чим більша роздільна здатність екрана, тим більше пікселів він сформує, підвищивши якість і чіткість картинки. Це актуально для великих діагоналей.
- Оптимальна роздільна здатність для 42-дюймових (і понад) екранів — це формат Full HD.
- Деякі моделі Full HD телевізорів зі спеціальним покриттям екрана дають змогу використовувати спеціальні окуляри для перегляду фільмів у 3D. LED-телевізор із технологією 3D стоїть на лад дорожчим за звичайні Full HD аналоги, але його ціна поступово зменшується з масовим впровадженням тривимірної технології.
- Чим більше частота розгортання зображення, тим чіткіші мають динамічні сцени у фільмах. Оптимальна частота має становити не менш ніж 100 Гц.
- Товщина телевізорів з LED-підсвіткою позаду, трохи більше, ніж в екранах із бічною підсвіткою. Більш плоский монітор зі світлодіодами з боків підійде для монтажу на стіну.
Потрібно звернути увагу й на роз'єми:
- Кілька HDMI-роз'ємів, які передають одночасно звук і відеозображення, дадуть змогу годувати телевізор із комп'ютером, DVD-плеєром, тюнером, ігровою приставкою або SMART-TV (якщо функція SMART не вбудована).
- Для під'єднання цифрових пристроїв і зовнішніх дискових накопичувачів не завадить один або кілька USB-портів.