Дуже багато питань останнім часом мені задають щодо вибору праску-гофре або щипців-гофре для волосся, називайте як зручніше, по суті, не змінює.
Тут особисто моя думка, на експертність у цьому питанні не претендую, але те, на що я насамперед приділяю увагу, це:
Матеріал і покриття пластин праска. Ідеально, звісно, було б кераміку з турмаліновим або новітнім титановим покриттям. Праска-гофре з титановим і з турмаліновим покриттям щипці-гофре представлені на нашому сайті в досить широкому асортименті та за приємними цінами. Турмалін під час нагрівання виділяє негативно заряджені іони, отже, волосся буде блискучішим. Титан швидко розігрівається й підійде навіть для тонкого й ослабленого волосся. Більш надійний і довговічний.
Глибина та частота зубчиків у прасочку-гофре так само відіграє несуттєву роль, попри те, для чого, звичайно, їх майстер застосовуватиме і як йому більше подобається, але на мій погляд, гофре має бути саме з частими та глибокими зубчиками, щоб створювати на волоссі фактуру схожу на часті поперечні хвилі або складки, а не ефект «легка пом'ятість» або «плойка-вафелька». Поготів глибше гофре нескладно зробити його м'якшим, знаючи певні техніки, такий гофре підійде і для створення зачісок і креативних робіт, і для створення прикореневого об'єму волосся.
Ширина пластин може бути так само різною від 1 см до 5-6 см. Серед щипців-гофрі на сьогодні найпопулярніші це: так звані гофре-міні або міні-гофре або щипці зиґзаґ-міні для прикореневого об'єму із шириною пластин 1-1,5 см, їх найчастіше беруть для домашнього застосування або на коротке волосся, а також такий мініпрацюжок-гофре зручно брати в подорож, і щипці-гофре із шириною пластин 2-2,5 см більш універсальні, їх застосування часто не обмежується тільки прикореневим об'ємом, а майстри-парикмахери знаходять усі нові способи застосування такого професійного інструменту, зокрема і для зачісок замість начосу або разом із начосом, що надає неймовірний обсяг і легкість зачісці.
Зусилля, з яким доводиться працювати з праскою, або притискати пластини, щоб отримати бажаний ефект гофре. Тут можливо багато майстрів спілкуються, але на мій погляд тут відіграють роль одночасно кілька чинників — це і якість матеріалів пластин і температура нагрівання і глибина і частота зубців і зручність конструкції ручки щипців і якість пластику з якого зроблені ці щипці, ну все. Якщо ви візьмете в руки щипці-гофре 2-3 марок, з однаковими за шириною пластинами та температурою і спробуєте зробити гофре на ладі волосся, вам напевно щось здасться зручнішим і легшим, якісь тугішими тощо, а отже, і часу ви витратите більше або менше на створення зачіски, наприклад.
Наявність терморегулятора у щипців-гофре так само важливий чинник, оскільки доводиться працювати з волоссям різними структурами й тому необхідно мати можливість вибору температурного режиму, а ось який це буде терморегулятор механічний або цифровий це як говорити на аматора. Від температури нагрівання так само залежить і те, наскільки швидко та якісно будуть гофруватися волосся, тому багато майстрів люблять працювати на високих температурах 200-230 градусів, і тут знову ж важливо покриття і якість пластин, а також пам'ятати, що виробники рекомендують температуру не більш ніж 210 градусів, а майстер у відповідь за волосся клієнта.
Довгий електрошнур не менш ніж 2,5 метра завдовжки, гнучкий і бажано обертається, щоб уникнути перекручування й пошкодження.